Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer35339/public_html/old.tylkopies.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858
Do poczytania i obejrzenia – nie tylko o psach | Warszawa Wiązowna

Do poczytania i obejrzenia – nie tylko o psach

Do poczytania i obejrzenia – nie tylko o psach

Niestety nieuchronnie zbliża się jesień. To na szczęście nie powód do zmartwień. Jesień też może być piękna. Niewątpliwą zaletą tej pory roku są coraz dłuższe wieczory, które można spędzać na przykład na czytaniu. U mnie biblioteczka jest pełna przede wszystkim kryminałów, książek o jedzeniu, o koniach i obowiązkowo o psach.

Co polecam z czystym sumieniem?

Warto się uczyć, rozwijać, poznawać nowe teorie, zdobywać doświadczenie. Na swojej drodze przeczytałam wiele książek, artykułów, obejrzałam wiele filmów. O jednych chciałabym jak najszybciej zapomnieć (ale warto było je poznać, żeby wyrobić sobie własne zdanie), do innych chętnie wracam i polecam innym. Poniżej zamieszczam listę materiałów, po które moim zdaniem warto sięgnąć. Zapewniam, że sama przeczytałam / obejrzałam / znam. Lista z pewnością nie jest skończona, więc jak znów przeczytam coś wartego uwagi, to na pewno się z Wami podzielę. A Wy? Znacie jakieś książki, do których wracacie i polecacie?

  1. Akademia Dobry Pies (dobrypies.pl) – u Agnieszki zawsze znajdziecie dobre rady, chęć pomocy, ogromną wiedzę, doświadczenie. Przyznaję, że dyskusje z Nią zawsze są ciekawe i inspirujące. Każdy psiak zasługuje na takiego trenera, mentora, nauczyciela. Zawsze chętnie wracam, pomagam, zadaję pytania, rozmawiam. Wiem i umiem w dużej mierze dzięki Dobremu Psu, Adze, Klockowi, Freyce, Lunie i wszystkim innym psom, które spotkałam w Akademii.
  2. „W łonie matki – psy”, film dokumentalny zrealizowany przez National Geographic – ciekawy dokument o życiu płodowym psów – porównanie ciąż u psów małych ras, średnich i dużych. Od poczęcia do porodu.
  3. „Anna i zwierzęta”, „Lew o imieniu Krystian”, „Wojownik o przyszłość bawołu” – inspirujące historie o ludzkich przemianach i niesamowitych relacjach ze zwierzętami
  4. „What do I do… when my dog pulls”, film Turid Rugaas – bo “babcia” Turid dużo wie. I babci trzeba słuchać.
  5. „Encyklopedia Psy Rasowe”, Agnieszka Nojszewska – jedna z bardzo niewielu książek – encyklopedii, które w trafny sposób opisują rasy psów. Agnieszka nie miesza cech rasy z cechami osobniczymi i cechami charakteru psa.
  6. „How dogs learn”, Mary R. Burch, Jon S. Bailey – książka dostępna w języku angielskim, w naukowy sposób opisuje mechanizmy uczenia się psów.
  7. “Jak rozmawiać z psem”, Stanley Coren
  8. „Tajemnice psiego umysłu”, Stanley Coren
  9. „Oczami psa”, Alexandra Horowitz
  10. „Nosem psa”, Alexandra Horowitz
  11. „Sygnały uspokajające”, Turid Rugaas – obrazkowa, cieniutka, szybko się czyta. Są tacy, co nie wierzą, że istnieje coś takiego, jak sygnały uspokajające u psów (i nawet mówią o tym otwarcie na wykładach na uczelniach wyższych w Polsce – serio). Ja tam wierzę. Widziałam i uwierzyłam, więc książkę przeczytałam i polecam.
  12. „Pies i człowiek”, Jean Donaldson
  13. „Drugi koniec smyczy”, Patricia McConnell
  14. „Z miłości do psa”, Patricia McConnell
  15. „Pies. Zachowanie, żywienie i zdrowie”, Linda P. Case – pozycja naukowa, o ile wiem na niektórych studiach jest podręcznikiem
  16. „Jak rozmawiać z psem”, Zofia Mrzewińska
  17. „Po obu końcach smyczy”, Zofia Mrzewińska
  18. „Psim zdaniem”, Zofia Mrzewińska
  19. „Zrozumieć psa”, John Bradshaw
  20. „Posłuszeństwo na co dzień”, Inki Sjosten
  21. „Najpierw wytresuj kurczaka”, Karen Pryor
  22. „Kliker – skuteczne szkolenie psa”, Karen Pryor